Dawno mnie tu nie było. Znaczy w sumie byłem, ale nie pisałem, przynajmniej nie prozy. Kilka repozytoriów (niestety prywatnych, czemuż sam nie wiem), później zaś stwierdziłem że warto może i to odrobinę ruszyć.

Kilka dni w swoim czasie spędziłem nad ażurową strukturą od MicroSoftu… muszę przyznać że jestem wielce zdziwiony. Nie żebym nie używał ich chmury na codzień do trzymania jakichś swoich śmieci w ramach darmowych usług i ich kuponów na devDolary do zużycia w chmurze jakie co paręnaście tygodni wpadają na maila. Za to pierwszy raz od wielu miesięcy usiadłem do tego jako do narzędzia z którym warto by coś zrobić.

VS, nowa solucja, nowy projekt w asp.net Core, bo czemu nie, do tego nowe repo na GHubie, połączyć razem a Ażurową i po kilku minutach bicia się z koniem (Podpowiedź: najpierw polecam sprawdzić czy Ażur ma aż tak nowe wersje .Core jak wasz VS Preview) i mamy prostą stronkę zapuszczoną na ich serwery. Kilkanaście kolejnych minut zabawy i okazuje się że w sumie … jak robić to DOBRZE to strony mogą być naprawdę fajne, ale jeśli się postarać to wyglądają jak … te wszystkie strony pisane w HTML4 i PHP3 czyli jeden wielki miszmasz i mieszanka html i kodu serverSide…

No dobra, nie o takie internety nic nie robiłem. Szybkie ogarnianie Razora i … on jeszcze bardziej ułatwia pisanie brzydkiego kodu, a co zabawniejsze sporo podstawowych tutoriali w sieci właśnie tak uczy… by mieszać c# i html w ramach jednej struktury. Na szczęście są jeszcze gdzieniegdzie dobre twory uczące… gdzieniegdzie. Tyle dobrego w tym wszystkim że nie ma nigdzie sugestii by użyć Marquee lub Style=”” ;-) więc CSSy i JSy zostały w swoich miejscach.