Miało być inaczej. Jest jak jest. Zapewne słyszeliście o nowym buildzie w10? Ja też, co prawda było sporo narzekania, że rzekomo usuwa ludziom dane, że nie umie rozpakowywać ZIPów, ale miały też być plusy. Także odłożyłem inne rzeczy na bok i zgodnie z wcześniejszym wpisem zająłem się reinstallem.

padłem

Oczywiście moim głównym problemem było UEFI, CSM i jakieś inne durne skróty odpowiedzialne za to by utrudnić mi życie. Jak zawsze nie ogarniałem jak skonfigurować bootowalnego pena by działało. W końcu jakoś poszło dzięki Rufusowi i jestem.

Pierwsze wrażenie

Działa. Chyba to jest najlepsza recenzja. Oczywiście stawiałem czystą instalację, a nie update bo… po co update`ować system jak można go od zera? Wydajnościowych różnic nie widzę, jakościowych… cóż jest parę zmian. Przede wszystkim ten szeroko omawiany tryb ciemny w explorerze. Dla mnie ważne WinShiftS czyli robienie wycinków ekranu nowym narzędziem. Starego Snipping Toola zastąpiło “wycinanie i szkicowanie”, które dla mnie jest … samodzielnym kawałkiem znanym wcześniej z OneNote. Serio to wygląda jakby zrobili fork funkcjonalności znanej z OneNote… idealnie - po co naśladować coś idealnego jeśli można to po prostu skopiować?

Kto Używa Zipa?

Rzekomo rozpakowywanie plików .zip w systemie nadpisuje pliki które już były w folderze jeśli nazwy się duplikują. Podobno… Chciałem to sprawdzić ale… wtedy już miałem zainstalowanego 7zipa który nawet nie wiem kiedy zainstalowałem i zrezygnowałem z testu. Skoro rozpakowywacz wszystkich archiwów instaluję z marszu razem z przeglądarką to po cholerę mi ten systemowy?

Nvidia, Intel, WiDi, MiraCast

Nvidia, Intel, Microsoft… ogarnijcie się do cholery. Po każdej instalacji systemu mam problem ze streamowaniem obrazu na TV po wifi… bo nawet jeśli w biosie wymuszam działanie 100% na grafice dedykowanej to windows domyślnie próbuje użyć WiDi a nie MiraCast… czyli standardu który działałby przy integrze Intela a nie przy NV… czemu? Bo tak. Na szczęście wystarczy wymusić w sterowniku nv by PhysX i wszelkie obliczenia zawsze robić na grafice i system się opamiętuje.

tymczasem

Wracam do VS i ogarniania się dalej.